Falcao a dat gol la primul meci pentru Monaco

AS Monaco, formația care a spart practic piața transferurilor în această vară, cheltuind peste 100 de milioane de euro pentru fotbaliști extrem de importanți, a pierdut al doilea joc de pregătire al verii, 2-3, cu Fortuna Dusseldorf.

Nou promovata în Ligue 1 era condusă cu 3-0 în minutul 52, așa că în minutul 56 antrenorul Claudio Ranieri a trimis pe teren mai mulți fotbaliști importanți, care începuseră pe bancă partida, inclusiv marea vedetă venită în această vară, Radamel Falcao.

Columbianul a reușit să înscrie ultimul gol al meciului, în minutul 82, stabilind scorul final (3-2 pentru Fortuna), după o combinație cu James Rodriguez, conaționalul său adus de monegasci tot în această vară și tot pentru o sumă importantă.

Odată cu Falcao și Rodriguez, în minutul 56 a intrat pe teren și Eric Abidal, fostul jucător al Barcelonei preluând și banderola de căpitan al lui Monaco.