Fotograful redacţiei PUBLIKA.MD, Igor Rotari, a realizat o serie de fotografii impresionante care redau emoţiile trăite de jucători şi suporteri la meciul dintre Moldova şi Liechtenstein.

Moldova a pierdut în partida de pe teren propriu cu Liechtenstein din preliminariile Campionatului European. Selecționata noastră a fost învinsă cu 0-1 în fața unei reprezentative formate în mare parte din fotbaliști amatori, care sunt de profesie ingineri, pietrari sau antrenori de fitness.

Moldova a dominat partida, dar a ratat mai multe ocazii prin Artur Ioniță. Oaspeții au marcat golul victoriei în minutul 74 prin Franz Burgmeier, care a înscris din lovitură liberă. Liechtenstein a obținut prima victorie într-o campanie preliminară după o pauză de trei ani.

Mai sus puteţi admira întreaga colecţie de poze.