HSC Miercurea Ciuc - Debrecen 1-4. Al şaselea eșec la rând în Liga MOL

**VIDEO** HSC Miercurea Ciuc - Debrecen 1-4. Al şaselea eșec la rând în Liga MOL

Fără şanse de a mai prinde play-off-ul, hocheiştii de la Sport Club Miercurea Ciuc au suferit a şasea înfrângere consecutivă în Liga MOL.

Calificată deja în faza eliminatorie, Debrecen a deschis scorul în prima repriză şi s-a dezlănţuit în actul secund, când a lovit de trei ori într-un interval de patru minute. Reuşita meciului i-a aparţinut golgheterului Kaskov.

Ciucanii au reuşit golul de onoare prin Farkas, în ultima repriză, şi rămân ultimii în Liga MOL, cu doar 6 victorii în 35 de meciuri.

Debrecen, care va încheia sezonul pe locul 5, va juca duminică împotriva Coronei Braşov, în direct pe Digi Sport 3, de la ora 18.