Jurgen Klopp laudă Steaua: "Am întâlnit un adversar puternic, a fost un test dificil"

**VIDEO** Jurgen Klopp laudă Steaua:

VIDEO. Steaua - Borussia Dortmund 0-1. Chiar dacă se află pe loc retrogradabil în Germania, trupa pentru care Marco Reus a jucat o repriză a bătut campioana României, după reuşita celui care l-a înlocuit la pauză pe neamţ, Kuba Blaszczykowski.

Antrenorul finalistei UEFA Champions League din 2013, Jurgen Klopp, a lăudat gruparea "roş-albastră", care a evoluat pentru prima oară cu noua siglă pe tricouri.

"A fost un meci dificil. Situaţia noastră în Bundesliga este una dificilă, dar perioada de pregătire pentru retur este una benefică. Am întâlnit un adversar puternic, a fost un test dificil. Nu am avut timp să urmăresc jucătorii Stelei, am fost concentrat numai pe fotbaliştii mei.

Am avut destul ocazii de a marca, am făcut-o o dată şi sunt mulţumit de rezultat. Ne gândim la meciurile din Bundesliga, după care urmează întâlnirile cu Juventus", a declarat tehnicianul de 47 de ani pentru Digi Sport.