Botafogo - Atletico Paranaense 4-0. Seedorf a înscris al 7-lea gol stagional

></p><p><strong>Botafogo a făcut spectacol în primul meci al etapei a 35-a din campionatul Braziliei. Gazdele nu au avut nicio emoție în disputa cu Atletico Paranaense, câștigată cu 4-0.</strong></p><p><strong>Elias</strong> a deschis scorul în minutul 28, dupa o fază care l-a avut în prim plan pe <strong>Clarence Seedorf</strong>. Fostul star la italienilor de la AC Milan și-a trecut și el numele printre marcatori. Mijlocașul de 37 de ani a profitat de o gafă a fundașilor adverși și a înscris al 7-lea sau gol din acest sezon.</p><p>Finalul le-a aparținut tot gazdelor de pe Maracana, care au profitat de eliminarea fundașului <strong>Leo</strong> din minutul 75. <strong>Bruno Mendes</strong> a avut nevoie de doar trei minute pentru a reuși dubla.</p><p>Cu două minute înaintea finalului, arbitrul a restabilit egalitatea numerică. L-a trimis mai devreme la cabine și pe <strong>Bolivar</strong>. Scor final 4-0 și <strong>Botafogo</strong> îi poate depași în clasament, etapa viitoare, pe cei de la <strong>Atletico Paranaense</strong>.</p><p> </p>                    </div>