Încă trei meciuri disputate la Cupa Mondială! Ce rezultate au obţinut Belgia, Rusia şi Brazilia

Încă trei meciuri s-au jucat aseară la turneul final. În prima partidă Belgia a învins Algeria, care era la un pas de o performanţă istorică la Cupa Mondială. Algerienii conduceau până în minutul 70 cu 1-0, după ce au reuşit să marcheze primul gol într-un Campionat Mondial din 1986 încoace.

Feghouli a deschis scorul în minutul 25, marcând din penalty după ce a fost faultat de Vertonghen. Iar Hazard şi compania au reuşit să restabilească egalitatea pe tabelă abia cu 20 de minute înainte de finalul timpului regulamentar.

Mijlocaşul lui Manchester United, Fellaini a făcut 1-1, iar peste 10 minute Mertens a stabilit scorul final şi i-a adus victoria naţionalei ţării sale.

În ultimul meci din primul tur al fazei grupelor, Rusia a remizat cu Coreea de Sud, scor 1-1. Asiaticii au deschis scorul la mijlocul reprizei secunde prin Lee Keun-Ho, iar Kerjakov a egalat peste şase minute.

În primul meci din turul doi al grupelor, ţara gazdă Brazilia a remizat fără goluri cu Mexic