O nouă înfrângere pentru „tricolori”

Henrique Luvannor a înscris primul gol în tricoul naţionalei Moldovei, însă acesta nu a fost suficient pentru ca echipa lui Ion Caras să obţină un rezultat pozitiv. "Tricolorii" au pierdut şi al doilea meci din Emiratele Arabe Unite. Ştefan Burghiu a debutat la prima reprezentativă.

După ce au cedat în faţa Norvegiei cu 1-2, moldovenii au fost învinşi şi de Suedia tot cu 1-2. Echipa lui Ion Caras a deschis scorul pe finalul primei reprize. Luvannor a înscris un gol de poveste, primul pentru naţionala Moldovei. Deşi au jucat mai bine decât în meciul cu Norvegia, "tricolorii" s-au văzut iarăşi învinşi. Erton Fejzullahu a semnat dubla în numai 10 minute. Este de menţionat că la primul gol a greşit portarul Negai, iar la cel de-al doilea întreaga defensivă.

Selecţionata Moldovei va juca luni ultimul meci din Emiratele Arabe Unite, cel cu Polonia.