SCM U Craiova - BC Mureş 72-66. Boltic a fost cel mai bun marcator

**VIDEO** SCM U Craiova - BC Mureş 72-66. Boltic a fost cel mai bun marcator

SCM U Craiova a demonstrat şi în etapa a 15-a a Ligii Naţionale de baschet că este o nucă tare pe teren propriu. Oltenii au învins-o pe BC Mureş cu 72-66.

În ultima partidă a rundei, SCM U Craiova a câştigat în faţa celor de la BC Târgu-Mureş, după un meci echilibrat.

Cele două echipe nu au putut fi departajate pe tabelă după primul sfert, încheiat la egalitate, scor 20-20.

Oltenii şi-ar surprins adversarii în actul secund, în care s-au detaşat la 9 puncte. Mureşenii au mai redus din diferenţă după pauza mare, astfel că, la începutul sfertului patru, erau la doar 2 puncte de adversari.

Nu a fost suficient însă pentru o revenire. Craiova - Mureş s-a terminat 72-66, iar Boltic a fost cel mai bun marcator al oltenilor, cu 20 de puncte.