LIVE Toate sferturile de finală de la Dubai sunt pe Digi Sport 2! Halep joacă de la ora 17:00, cu Makarova

019 февраля 2015

**LIVE VIDEO** Toate sferturile de finală de la Dubai sunt pe Digi Sport 2! Halep joacă de la ora 17:00, cu Makarova

Simona Halep a ajuns în sferturile de finală de la Dubai, după victoria în două seturi obținută miercuri, împotriva Tsvetanei Pironkova, scor 6-4, 6-3.

Pentru un loc în semifinalele competiției din Emirate, principala favorită a întrecerii va evolua contra Ekaterinei Makarova, sportiva care a învins-o în aceeași fază a primului Grand Slam al anului, Australian Open.

Partida Simonei cu adversara din Rusia este programată a treia pe terenul central, de la ora 17:00, și va fi transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 2. Meciul va putea fi urmărit în format LIVE VIDEO & TEXT pe site-ul digisport.ro.

Celelalte sferturi de finală propun și ele meciuri de gală. Cele două sportive din Cehia care au rămas în concurs se vor afla față în față (Pliskova și Safarova), în timp ce ibericele își vor disputa între ele un loc în penultimul act (Suarez Navarro și Muguruza). Ultima partidă a zilei se anunță și ea spectaculoasă între Wozniacki și Pennetta.

De asemenea, Digi Sport 3 oferă o surpriză iubitorilor de tenis și va transmite ÎN DIRECT duelul din sferturile de finală din competiția de dublu, dintre Monica Niculescu și Alexandra Panova, împotriva cuplului favorit numărul 8, Babos/Mladenovic.

Digi Sport 3

Timea BABOS (HUN) / Kristina MLADENOVIC (FRA) vs Monica NICULESCU (ROU) / Alexandra PANOVA (RUS) - de la ora 12:00.