**VIDEO** Rusescu a ratat un penalty în minutul 90+4 și a aruncat în aer lupta pentru titlu în Liga 1!

VIDEO Steaua - Oțelul 1-2. Ultima clasată din Liga 1 a dat lovitura anului în etapa a 27-a, reușind să învingă pe terenul campioanei cu 2-1, după ce trupa lui Florin Marin a condus cu 2-1.

Pe un stadion gol, Steaua putea obține un punct în acest meci cu "lanterna roșie", dar a ratat un penalty în minutul 4 al prelungirilor, după o fază la care Chipciu a fost faultat în careu de Ciprian Milea.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Raul Rusescu și-a asumat responsabilitatea, dar șutul său puternic a izbit bara transversală și partida s-a încheiat câteva zeci de secunde mai târziu, cu victoria nescontată a Oțelului.

Doar un singur punct mai desparte acum Steaua de ASA Târgu Mureș, principala sa urmăritoare în lupta pentru titlu!