Acrobaţii de senzaţie la concursul FISE World Series BMX din Franţa (VIDEO)

Acrobaţii de senzaţie în una dintre cele mai spectaculoase competiţii pentru biciclişti. Sportivii au încântat publicul în cadrul concursului FISE World Series BMX, care a avut loc în Franţa.

Daniel Sandoval a câştigat competiţia FISE World Series de la Montpellier, proba BMX park. Americanul a obţinut 93 de puncte, reuşind câteva acrobaţii de zile mari.

Pe locul doi la această probă s-a clasat un alt american, Kevin Peraza, iar podiumul a fost completat de Martin Logan, din Australia.

Veteranul în vârstă de 37 de ani, Alexandre Jumelin a impresionat la proba de BMX flat. El s-a impus în faţa lui Matthias Dandois, considerat marele favorit al competiţiei. Învingătorul a acumulat 90 de puncte, cu cinci mai multe decât ocupantul locului doi.

Următorul turneu FISE World Series este programat la sfârşitul acestei luni în localitatea Canet en Roussillon din Franţa.