Energia Târgu Jiu - Steaua 35-31. Al doilea eșec consecutiv pentru roș-albaștri

020 сентября 2014

**VIDEO** Energia Târgu Jiu - Steaua 35-31. Al doilea eșec consecutiv pentru roș-albaștri

Energia Tg Jiu a spart gheaţa şi a obţinut prima victorie din acest sezon al Ligii Naţionale. În direct la Digi Sport 2, handbaliştii gorjeni au învins Steaua şi i-au salvat postul antrenorului Liviu Andrieş.

Începutul a fost echilibrat - cele două echipe au mers cap la cap mai bine de 20 de minute. Time-out-ul solicitat de Liviu Andrieş i-a trezit pe gorjeni, care au forţat pe finalul primei reprize - gazdele conduceau la pauză cu 20-15.

Energia a început bine actul secund şi şi-a dublat avantajul, 26-16, graţie şi lui Antonaru, care a fost aproape imbatabil în poartă. Steaua a alergat după egalare, dar a reuşit doar să reducă din diferenţă.

Roş-albaştrii au cedat cu 31-35 şi au ajuns la al doilea eşec consecutiv, după cel cu HC Odorhei.