Metz a egalat-o pe PSG în patru minute, din două lovituri de pedeapsă

**VIDEO**  Metz a egalat-o pe PSG în patru minute, din două lovituri de pedeapsă

PSG n-a avut deloc o partidă ușoară la Metz, chiar dacă a condus cu 2-0 după doar 16 minute de joc pe Stade Saint-Symphorien. A fost scorul pauzei, dar la reluare, în doar patru minte, gazdele au reușit să egaleze. Au fost două locituri de la 11 metri, ambele transformate de Maiga.

Mai întâi, în minutul 48, Krivets a fost faultat în careu, din imprudență, de Rabiot, și arbitrul Fredy Fautrel a dictat penalty. Modibo Maiga a transformat cu siguranță, șutând în dreapta lui Sirigu, plecat în colțul opus.

Doar patru minute mai târziu, van der Wiel a jucat mingea cu mâna în propriul careu și s-a dictat a doua lovitură de la 11 metri. Același Maiga a transformat, în același fel ca și la primul gol.

Campioana a reușit totuși să se impună la limită, cu un gol marcat aproape de final de Lavezzi.