Barcelona - LA Galaxy 2-1. Catalanii știu să câștige și fără Messi și Neymar. Suarez a ieșit la rampă!

**Barcelona - LA Galaxy 2-1.** Catalanii știu să câștige și fără Messi și Neymar. Suarez a ieșit la rampă!

Fără Messi și Neymar, aflați încă în vacanță, Barcelona a câștigat primul meci la International Champions Cup, în fața a peste 90.000 de spectatori.

Prima reușită a partidei cu Los Angeles Galaxy a venit pe finalul primei reprize și a fost semnată de Luis Suarez. Campioana Europei își putea dubla apoi avantajul în minutul 53, însă Pique a fost blocat de portarul americanilor.

Catalanii au înscris, totuși, 3 minute mai târziu, prin Sergi Roberto. Sandro Ramirez a avut șansa lui 3-0 în minutul 85, dar transversala s-a opus.

Scorul final, 2-1 pentru campioana Spaniei, a fost stabilit în prelungiri de Meyer, după o lovitură de la colț.

Următoarea partidă a Barcelonei va fi contra lui Manchester United, sâmbătă, de la ora 23:00, în direct pe Digi Sport 1!

Barcelona: Masip ('70 Jose Suarez) - Pereira, Bartra ('46 Pique), Mathieu ('46 Vermaelen), Adriano ('46 Jordi Alba) - Sergi Roberto ('61 Gumbau), Busquets ('46 Samper), Rakitic ('46 Iniesta) - Pedro ('46 Ramirez), Suarez ('46 Munir), Rafinha ('70 Halilovic)

Antrenor: Luis Enrique

LA Galaxy: Rowe ('46 Wolverton) - Gargan ('46 Romney), DeLaGarza ('46 Meyer), Leonardo ('46 Steres), Dunivant ('46 R. Rogers) - Maganto ('46 Lassiter), Walker ('46 R. Garcia), Juninho ('46 Vayrynen), Husidic ('27 Mendiola) - Gerrard ('46 Jamieson) - Keane ('46 Buddle)

Antrenor: Bruce Arena