Manchester United a pierdut meciul retur din semifinalele Cupei Ligii Angliei

Manchester United îşi continuă seria neagră. "Diavolii" au fost eliminaţi şi din Cupa Ligii Angliei, de Sunderland. United a cedat în semifinale cu scorul general de 5-4, după un meci nebun jucat pe Old Trafford.

După ce a pierdut în manşa tur, cu 1-2, echipa lui David Moyes s-a impus în retur, cu 1-0, Jonny Evans a reuşit singurul gol al meciului. Şi cum în Cupa Ligii golurile din deplasare nu contează s-a ajuns în prelungiri. După câteva ocazii foarte bune din ambele părţi, Sunderland a marcat în ultimele secunde din timpul regulamentar şi era aproape calificată în ultimul act.

Chicharito Hernandez le-a mai dat o şansă "diavolilor", restabilind egalitatea peste două minute. Loviturile de departajare au decis finalista, Sunderland impunându-se în mod surprinzător cu 2-1, după 10 penaltiuri. Sunderland va juca în finală cu Manchester City.