**VIDEO** Real putea rămâne în inferioritate în minutul 65, dar arbitrul a închis ochii la fault

VIDEO Barcelona - Real Madrid 2-1. Catalanii au obținut un succes uriaș în lupta pentru titlu, dar victoria ar fi putut fi ceva mai facilă dacă "galacticii" ar fi rămas în zece oameni în repriza secundă, la scurt timp după golul decisiv marcat de Luis Suarez.

La un atac al Barcelonei, Neymar a fost oprit din drumul spre gol de către Dani Carvajal, dar arbitrul nu a acordat faultul cerut de brazilian. Reluările au demonstrat că intervenția a fost cel puțin la limita regulamentului, fiind o fază la care se arată, de regulă, cartonașul galben.

Dacă centralul Antonio Mateu Lahoz ar fi acordat faultul și implicit avertismentul, Carvajal ar fi fost trimis la cabine, pentru că el mai avea un cartonaș galben în minutul 48. De altfel, în acest El Clasico s-a intrat fără menajamente: 11 cartonașe au fost arătate, 6 oaspeților.