&SONDAJ Ieşenii au cerut penalty, dar Golubovic a primit galben pentru simulare. A decis corect Găman?

**VIDEO&SONDAJ** Ieşenii au cerut penalty, dar Golubovic a primit galben pentru simulare. A decis corect Găman?

VIDEO. CSMS Iaşi - U Cluj. Încă un meci care poate cântări decisiv pentru stabilirea echipelor retrogradate în acest sezon se desfăşoară în Moldova, acolo unde "Şepcile Roşii" caută prima victorie din acest retur de campionat, în care nu au obţinut decât două puncte.

Cea mai grea fază pentru "centralul" George Găman s-a petrecut în debutul actului secund. În minutul 47, când gazdele conduceau cu 1-0, Bojan Golubovic a scăpat în poziţie de singur cu portarul, a căzut după duelul cu Panagopoulos, dar arbitrul a considerat că atacantul a simulat şi i-a acordat cartonaşul galben.

Bosniacul s-a revanşat după alte 9 minute, când a înscris golul de 2-0, cu capul, după o centrare perfectă a lui Voicu. A fost a doua reuşită a vârfului de 31 de ani, după cea care a decis partida cu Gaz Metan Mediaş (1-0).