Cursă dramatică în NASCAR! Cine este câştigătorul ultimei etape

Cursă dramatică în NASCAR! Câştigătorul etapei desfăşurate în California s-a decis pe ultima sută de metri. Brad Keselwoski s-a impus pe final în faţa lui Kevin Harvick şi Kurt Busch.

După ce a câştigat două curse consecutive în NASCAR, Kevin Harvick a pierdut dramatic etapa desfăşurată în faţa propriilior suporteri, pe circuitul Fontana din California.

Americanul a pierdut incredibil primul loc, fiind depăşit aproape de finalul cursei de Brad Keselowski. Kurt Busch, care a fost lider în primele 65 de tururi s-a clasat la final pe locul trei.

Etapa a cincea a sezonului a fost prima din 2015 în care nu au fost accidente. Kevin Harvick a rămas lider în clasamentul general după această cursă şi este urmat de Joey Logano şi Martin Truex. Câştigătorul etapei din California, Brad Keselowski a urcat patru poziţii la general şi ocupă locul cinci.

Următoarea cursă va avea loc pe 29 martie, pe circuitul Martinsville din statul american California.