Un jucător de la Dinamo a marcat cel mai frumos gol al derby-ului!

023 августа 2015

**VIDEO** Un jucător de la Dinamo a marcat cel mai frumos gol al derby-ului!

HCM Baia Mare și Dinamo au remizat în prima etapă a Ligii Naționale de handbal masculin, scor 23-23, într-un duel care a opus două dintre cele mai bune echipe din sezonul trecut.

Campioana HCM Baia Mare a condus meciul de la un capăt la celălalt, dar a rămas în inferioritate numerică de trei jucători în ultimele minute, fapt de care Dinamo a profitat. S-a restabilit egalitatea, HCM a ratat ultimul atac, iar rivalele s-au mulțumit cu câte un punct.

Dar cel mai spectaculos moment al întâlnirii a avut loc în minutul 39, la scorul de 21-18 pentru gazde. Dinamovistul Liviu Mironescu a scăpat pe contraatac, dar, în momentul în care își pregătea aruncarea, a fost busculat de portarul advers.

Mironescu a reușit însă o piruetă de efect și a marcat din cădere, acesta fiind cel mai spectaculos gol al campionatului până acum. În urma intervenției la Mironescu, portarul Tomas Ivancsik a fost eliminat două minute.