Dinamo Moscova a scăpat printre degete victoria în meciul cu Zenit Sankt-Petersburg

024 августа 2013

Echipa moldovenilor, Alexandru Epureanu şi Emil Caras, Dinamo Moscova a scăpat printre degete victoria în meciul cu vicecampioana Rusiei, Zenit Sankt-Petersburg.

Cele două formaţii au remizat, scor 1-1 în derby-ul etapei a şasea din Campionatul Rusiei. Dinamo a deschis scorul în minutul 64 prin Balazs Dzsudzsak, însă în minutul trei al prelungirilor echipa antrenată de Dan Petrescu s-a văzut egalată după un gol spectaculos al lui Alexandr Kerjakov. Căpitanul naţionalei Moldovei, Alexandru Epureanu a fost rezervă în această partidă.

Pentru Dinamo a mai debutat şi căpitanul selecţionatei Rusiei, Igor Denisov, care a fost adus în această vară de la Anji Mahacikala.

În următoarea rundă, Dinamo se va duela cu FC Rostov, iar Zenit cu Lokomotiv Moscova.