Tade a marcat primul gol pentru Steaua, în Liga 1. Cui i-a dedicat reușita

024 августа 2015

**VIDEO** Tade a marcat primul gol pentru Steaua, în Liga 1. Cui i-a dedicat reușita

VIDEO CSU Craiova - Steaua 1-2. Golgheterul din sezonul trecut al Ligii 1, Gregory Tade, a spart gheaţa în campionat pentru roş-albaştri şi a adus victoria Stelei la Craiova. Francezul i-a dedicat reuşita lui Mirel Rădoi.

Gregory Tade a răspuns pe teren criticilor aduse de fani, de Gigi Becali si chiar de Mirel Rădoi. Intrat pe teren în minutul 54 în locul lui Tudorie, atacantul născut la Nantes a fost o povară pentru adversari. În minutul 85, Tade a marcat din penalty golul victoriei în fața lui CSU. A fost primul în campionat, de când s-a transferat la Steaua.

“Toată lumea se așteaptă ca Tade să fie golgheter, la fel ca anul trecut. E nevoie să așteptăm. Golul i-l dedic lui Mister. A avut încredere în mine, am venit pentru el. Când am venit la Steaua, cu el am vorbit.”, a spus atacantul campioanei, după meci.

Tade a fost golgheterul sezonului trecut, cu 18 goluri marcate în tricoul lui CFR.