Reims – Lens 0-0. Oaspeții rămân pe loc retrogradant

**VIDEO** Reims – Lens 0-0. Oaspeții rămân pe loc retrogradant

Lens nu a reușit să iasă din zona retrogradării nici după meciul cu Reims. Trupa lui Antoine Kombouare a ratat deschiderea scorului în minutul 7, când Baptiste Guillaume nu l-a putut învinge pe Placide, din poziție foarte bună.

Reims a replicat în minutul 22, prin Bourillon, dar fără vreun efect pe tabelă. Peste nouă minute, Lens a irosit trei ocazii rarisime în aceeași fază, când nici Chavarria, nici Guillaume și nici Cyprien nu au reușit să înscrie.

Echipa lui Jean Luc Vasseur a fost din nou aproape de gol în minutul 58, însă șutul lui Glombard a lovit transversala. Lens a răspuns imediat, dar Placide a intervenit salvator în fața lui Chavarria, apoi a avut șansă la șuturile lui Adamo Coulibaly din minutul 69, iar în cele din urmă, Reims - Lens s-a încheiat 0-0.