Eurogol marcat de fundașul Philippe Mexes, în amicalul AC Milan - Inter

**VIDEO** Eurogol marcat de fundașul Philippe Mexes, în amicalul AC Milan - Inter

AC Milan și Inter Milano au jucat un amical de lux la Shenzen (China), unde Cosmin Contra a fost invitat special. Dacă la pauză s-a intrat cu 0-0, cel mai spectaculos moment al partidei a avut loc în minutul 62, când Philippe Mexes (33 de anI) a marcat pentru 1-0.

La acea fază, Bonaventura a centrat din corner și apărătorul francez intrat la pauză a reluat din prima, cu un voleu perfect, care l-a învins pe portarul argentinian Carrizo. Nu este pentru prima dată când Mexes marchează spectaculos, după recidivele din UCL și din Serie A.

AC Milan a intrat pe teren în formula: Diego Lopez - Calabria, Alex, Ely, De Sciglio - Poli, de Jong, Bertolacci - Honda - Matri, Niang. Inter a jucat cu: Carrizo - Santon, Andreoli, Popa, Nagatomo - Taider, Gnoukouri, Dimarco - Pedro Delgado, Longo, Baldini.