025 октября 2015

**VIDEO** Palermo - Inter 1-1. Nerazzurrii au ratat șansa de a reveni pe primul loc în Serie A TIM

După startul impresionant de sezon, Inter a ajuns la patru partide consecutive fără victorie.

Echipa lui Roberto Mancini a remizat pe terenul lui Palermo şi a avut primele emoţii la şutul lui Vazquez, respins de Handanovic (27).

Inter a făcut o repriză secundă mai bună şi a ameninţat poarta sicilienilor prin Jovetic, din lovitură liberă (50). Mancini l-a introdus şi pe Biabiany, care i-a oferit asistul lui Perisic, la o fază creată de Jovetic (60).

Oaspeţii nu s-au bucurat însă decât 6 minute. Vazquez a centrat puternic, mingea a fost deviată de doi jucători înainte să ajungă la Gilardino, care a restabilit egalitatea (66).

La cealaltă poartă, Sorentino şi-a continuat recitalul la execuţia lui Guarin din afara careului (75). Situaţia Interului s-a complicat după eliminarea lui Murillo (79), însă chiar şi inferioritate, milanezii puteau da lovitura pe final.

Sorrentino însă l-a blocat excelent pe Biabiany (91). După a treia remiză consecutivă şi cu doar 3 puncte în ultimele 4 runde, Inter ratează şansa de a reveni pe primul loc.

ECHIPELE

Palermo: Sorrentino - Aljaz Struna, Gonzalez, Andelkovic - Rispoli, Rigoni (Chochev, 90+3), Maresca, Hiljemark (Quaison, 64), Lazaar (Daprela, 81) - Vazquez, Gilardino
Antrenor: Giuseppe Iachini

Inter: Handanovic - Nagatomo, Miranda, Murillo, Alex Telles - Guarin, Medel, Kondogbia (Biabiany, 55), Perisic - Jovetic (Ranocchia, 85), Icardi (Ljajic, 78)
Antrenor: Roberto Mancini