Manchester City a învins Liverpool în cea de-a doua etapă din Premier League

026 августа 2014

Manchester City a obţinut o nouă victorie în cea de-a doua etapă din Premier League. Campioana în exerciţiu s-a impus în derby-ul jucat pe Etihad împotriva celor de la Liverpool, scor 3-1.

Stevan Jovetic a marcat o dublă în minutele 41 şi 55, iar Sergio Aguero a mărit avantajul "cetăţenilor" la mai puţin de un minut, după ce a fost introdus pe teren. "Cormoranii" au redus din diferenţă pe final de meci, după ce argentinianul Javier Zabaleta a marcat în propria poartă.

După două etape disputate în noul sezon a campionatului englez, patru echipe au acumulat punctaj maxim, Tottenham, Chelsea, Manchester City şi Swansea.

Cea de-a treia etapă se va juca în perioada 30-31 august, iar cel mai important meci al acestei manşe va fi cel dintre Tottenham - Liverpool.