026 августа 2015

**VIDEO** Jovetic, Marcos Alonso sau Matos? Votează cel mai frumos gol al primei etape din Serie A!

A început un nou sezon de Serie A, iar reușitele de excepție nu au lipsit în prima etapă a campionatului Italiei!

La debutul în tricoul lui Inter, muntenegreanul Stevan Jovetic a fost decisiv în victoria milanezilor cu Atalanta, scor 1-0. În al treilea minut al prelungirilor, fostul jucător al lui Manchester City a înscris cu o execuție excelentă la colțul lung, finalizând o superbă acțiune personală.

Un gol de excepție a reușit însă și Marcos Alonso, care a bătut perfect o lovitură liberă în victoria Fiorentinei cu AC Milan, scor 2-0. Învinsă clar de Sampdoria la debutul în Serie A, scor 2-5, Ryder Matos a salvat însă onoarea lui Carpi, prin golul marcat la Genova.

Bosko Jankovic (Hellas Verona) și Fabio Quagliarella (Torino) au intrat și ei în topul celor mai frumoase goluri, alcătuit de cei de la Serie A Show, după reușitele cu Roma, respectiv Frosinone.