**VIDEO** Chekovskie Medvedi - Porto 30-29. A treia victorie a rușilor în Liga Campionilor

Chekovskie Medvedi a câștigat in extremis meciul din Velux Champions League cu FC Porto. Rușii au învins la un gol, scor 30-29, bifând a treia victorie a sezonului în cea mai puternică întrecere din handbal.

Gazdele au condus cu 4-0, portughezii au marcat primul gol în minutul 8 și au egalat prima dată la 9 în minutul 18. La pauză, Chekovskie a condus cu 16-15.

Paradele portarului Pavlenko i-au ținut pe ruși la conducere până în minutul 53, când Duarte a înscris pentru 26-27. Lusitanii nu au reușit să țină ritmul, iar Chekovskie a câștigat la un gol, 30-29.

În clasamentul Grupei C, Porto a rămas pe locul 3 cu 12 puncte, iar Chekovskie cu 8 puncte este pe locul 4.

Sursa foto: ch-medvedi.ru