România - Serbia 1-5. Sârbii și-au luat revanșa după eșecul de la București

**VIDEO** România - Serbia 1-5. Sârbii și-au luat revanșa după eșecul de la București

Amical de coşmar pentru naţionala de futsal a României. La Timişoara, tricolorii s-au trezit conduşi încă din prima repriză după o gafă în apărare.

În partea secundă, sârbii s-au desprins la două goluri, înainte ca Dumitru Stoica să reducă din avantaj după un corner.

În goana după egalare, naţionala pregătită de Robert Lupu, aflat la debut pe banca tehnică a primei reprezentative, s-a descoperit în apărare şi oaspeţii au lovit pe contraatac.

Cu două goluri în ultimul minut, tabela a arătat la final 5-1 pentru sârbi, care şi-au luat astfel revanşa după eşecul 3-5 de anul trecut.

Lotul României pentru meciul cu Serbia:

Portari: Vlad Iancu (Informatica Timișoara) si Petrișor Tonița (Autobergamo Deva)
Jucatori: Ion Al-Ioani (Informatica Timişoara), Florin Ignat, Cristian Matei, Szabolcs Manya, Adrian Pânzariu (toţi AutoBergamo Deva), Emil Răducu, Mimi Dumitru Stoica, Alpar Csoma (toţi City'Us Tg. Mureş), Ionuţ Movileanu (Dunărea Călăraşi), Laszlo Szocs (KS Odorheiu Secuiesc), Iuliu Toni Safar (Aramis Danakes - Ungaria), Casian Doană (Muncitorul Reşiţa)