**VIDEO** Fenerbahce - Ştiinţa Bacău 3-0. A cincea înfrângere pentru băcăuance în grupele Ligii Campionilor

Ştiinţa Bacău a încheiat cu o înfrângere parcursul din grupa B a Ligii Campionilor la volei feminin. Fenerbahce s-a impus cu 3-0 şi băcăuancele au bifat a cincea înfrângere în şase meciuri.

Ştiinţa Băcau nu a repetat evoluţia bună din meciul precedent, în Liga Campionilor. Moldovencele au trecut de Nantes, în urmă cu o săptămână, însă deplasarea din Turcia a reprezentat un adevărat coşmar.

Fenerbahce a evoluat excelent în primul set, pe care şi l-a adjudecat la 16. În actul secund, a continuat prestaţia de excepţie a tandemului Montano - Hildebrand şi gazdele s-au impus cu 25-11.

Ioana Maria Baciu a fost singura jucătoare a Ştiinţei care le-a făcut faţă adversarelor - a reuşit 9 puncte, dar băcăuancele nu şi-au revenit nici în cel de-al treilea set.

Fenerbahce a câştigat la 13 şi a rezolvat soarta meciului în ceva mai mult de o oră de joc.

Vicecampioana Turciei a încheiat grupa cu victorii pe linie, în timp ce Ştiinţa a rămas cu un singur succes în şase meciuri.