Craiova face spectacol în amicale. Patru goluri de generic împotriva lui Vaduz

**VIDEO** Craiova face spectacol în amicale. Patru goluri de generic împotriva lui Vaduz

CSU Craiova a învins-o cu 4-2 pe Vaduz, în al doilea amical din Austria, iar jucătorii lui Sorin Cârţu s-au întrecut în goluri de generic.

Mateiu, Herghelegiu, Bawab şi Ferfelea au fost cei care au semnat reuşitele spectaculoase ale oltenilor.

"A fost un meci bun de pregătire, un antrenament bun", a declarat Bawab la finalul partidei.

Este al doilea amical în care oltenii reuşesc să înscrie de patru ori, după 4-1 cu Skanderbeu.

"Noi tot timpul încercăm să dăm multe goluri, asta e clar", a mai spus atacantul iordanian.

În prima repriză, Sorin Cârțu și Emil Săndoi au folosit următoarea formulă de echipă: Bălgrădean – Dumitraș, Popov, Acka, Briceag – Băluță, Kay, Mateiu, Bancu – Bawab, Hergheligiu.

După pauză, au jucat Bălgrădean – Achim, Acka, Izvoranu, Vătăjelu – Mazarache, Mateiu, Kay, Ferfelea – Rocha, Curelea.

Pentru CSU Craiova mai urmează alte două meciuri de pregătire, cu Ludogorets şi Dinamo Kiev.

Sursa foto: csuc.ro