Meci dramatic în Campionatul Rusiei! ŢSKA Moscova a învins în deplasare FC Ural

028 сентября 2014

Meci dramatic în Campionatul Rusiei! Deţinătoarea titlului, ŢSKA Moscova s-a chinuit în meciul din deplasare cu FC Ural, însă până la urmă s-a impus cu scorul de 4-3.

Gazdele au deschis scorul în minutul 10 prin Edgar Manuciarian, însă până la pauză, ŢSKA a reuşit să întoarcă rezultatul după golurile marcate de Alan Dzagoev şi Roman Eremenko.

După pauză, Fiodor Smolov a reuşit să egaleze, iar în minutul 69, atacantul lui ŢSKA Moscova, Seydou Doumbia şi-a readus echipa în avantaj.

FC Ural nu s-a lăsat bătută şi a egalat din nou. De această dată a marcat fostul jucător al formaţiei Sheriff Tiraspol, Alexandr Erohin. Oaspeţii au reuşit să obţină toate cele trei puncte, după ce au marcat golul victoriei în ultimul minut al timpului regulamentar, prin Seydou Doumbia.

Înainte de meciul cu FC Ural, ŢSKA Moscova a fost sancţionată dur de UEFA, în urma incidentelor provocate de suporterii săi în partida cu AS Roma din grupele Ligii Campionilor. ŢSKA va juca meciul de pe teren propriu cu Manchester City din Liga Campionilor fără spectatori.

Echipa moscovită va evolua cu tribunele goale şi în meciul de marţi cu Bayern Munchen, din cauta scandărilor rasiste ale suporterilor din sezonul trecut.

Managerul general al campioanei Rusiei, Roman Babaev, a declarat că ŢSKA riscă să fie exclusă din Liga Campionilor, dacă suporterii vor continua violenţele.