Venus Williams a eliminat-o pe Agnieszka Radwanska și poate juca în sferturi la Wuhan cu Simona Halep

029 сентября 2015

Venus Williams a eliminat-o pe Agnieszka Radwanska și **poate juca în sferturi** la Wuhan cu Simona Halep

Jelena Jankovic a trecut cu bine de primul tur în turneul WTA de la Wuhan, transmis în direct de Digi Sport. Jucătoarea din Serbia a avut nevoie de două ore şi un sfert ca s-o elimine pe Heather Watson. S-au jucat trei seturi, iar în decisiv Jankovic a cedat doar trei game-uri, 6-3, 2-6, 6-3, şi va juca în şaisprezecimi cu Angelique Kerber, în primul meci de marți, în direct la Digi Sport 2.

Caroline Garcia, locul 39 WTA, a provocat surpriza zilei după ce a scos-o din joc pe Sara Errani. La finalul unei partide maraton de peste două ore şi jumătate, Garcia s-a impus cu 6-7, 6-4 şi 6-2.

Agnieszka Radwanska, locul 7 WTA și cap de serie numărul 10, a fost învinsă, luni, cu scorul de 6-1, 7-6 (4), de americanca Venus Williams, locul 24 WTA, în turul I al turneului de la Wuhan, după aproape două ore de joc. Venus poate fi adversara din sferturi a Simonei Halep, dacă cele două ajung în această fază a competiției.