Agnieszka Radwanska, premiată pentru cea mai frumoasă lovitură a anului în tenisul feminin

Suporterii au decis! Agnieszka Radwanska a reuşit cea mai frumoasă lovitură a anului în circuitul feminin. În urma unui sondaj organizat de WTA, lovitura jucătoarei din Polonia de la turneul din Miami a acumulat cele mai multe voturi.

Agnieszka Radwanska a reuşit lovitura în sferturile de finală ale turneului de la Miami în meciul cu Kirsten Flipkens. Tenismena din Polonia s-a impus în acea partidă cu 4-6 6-4 6-2, reuşind lovitura spectaculoasă în setul decisiv, când conducea cu 2-0.

Radwanska a încheiat anul pe locul cinci în clasamentul WTA. La ultima competiţie a anului a avut o evoluţie dezastruoasă, nereuşind să îşi adjudece nici măcar un set în cele trei confruntări din grupele Turneului Campioanelor.