030 сентября 2015

**VIDEO** Adversara echipei lui Olăroiu a primit unul dintre cele mai ciudate penalty-uri din istoria fotbalului

Al Ahli Dubai, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, este la un pas de finala Ligii Campionilor Asiei, după remiza scoasă pe terenul celor de la Al Hilal, fosta formație a lui Laurențiu Reghecampf, scor 1-1.

Oamenii lui Olăroiu au deschis scorul prin Rodrigo Lima, după pauză, în minutul 57, însă puteau fi egalați în minutul 66, după unul dintre cele mai bizare momente întâlnite în istoria fotbalului.

La o fază petrecută în propriul careu, Salmeen Khamis a crezut că mingea a părăsit suprafața de joc și a cules balonul cu mâna pentru a îl repune din colțul careului de 16 metri. Asistentul a semnalizat momentul pentru că mingea nu ieșise din joc și centralul a dictat lovitură de la 11 metri pentru gazde.

Portarul Ahmed Mahmoud a parat însă execuția lui Carlos Eduardo, dar Al Ahli Dubai nu a obținut victoria, după ce Almeida a egalat pe finalul meciului, în minutul 82.