Atletico - Depotrivo 2-0. Trupa lui Simeone are 8 victorii la rând pe teren propriu

**Atletico - Depotrivo 2-0.** Trupa lui Simeone are 8 victorii la rând pe teren propriu

Tensiuni la Madrid înaintea duelului dintre Atletico şi Deportivo. Suporterii celor două echipe s-au bătut, iar un fan al oaspeţilor e în stare gravă după ce a fost aruncat în râul Manzanarez.

Deși s-a studiat posibilitatea anulării partidei, aceasta nu a fost afectată de incidente, iar Atletico a câştigat al optulea meci la rând pe Vicente Calderon, în toate competițiile.

Saul a deschis scorul în finalul primei reprize, după ce a fost excelent servit de Mandzukic. Croatul continuă forma foarte bună, după ce a reușit un hat-trick în ultimul meci din UCL, cu Olympiacos (DETALII ȘI VIDEO AICI).

Scorul final a fost stabilit la 10 minute după reluare de Arda Turan, aflat la abia al doilea gol în campionat. Succesul îi menţine pe madrileni pe podium. Fără succes de cinci meciuri, Deportivo rămâne pe loc retrogradabil.

ECHIPELE:

Atletico: Moya - Juanfran, Gimenez, Godin, Ansaldi - Koke, Tiago, Saul (66 Rodriguez), Arda Turan - Mandzukic (58 R. Jimenez), Griezmann (75 Cerci). Antrenor: Diego Simeone

Deportivo: Fabricio - Juanfran (16 Laure), Diakate, Sidnei, Insua, Luisinho - Medunjanin (63 Cuenca), Wilk, Jose Rodriguez - Postiga, Cavaleiro (77 Toche). Antrenor: Victor Fernandez