Parada etapei în La Liga! Iraizoz a avut un reflex spectaculos cu Rayo

**VIDEO** Parada etapei în La Liga! Iraizoz a avut un reflex spectaculos cu Rayo

Victoria lui Athletic Bilbao cu 3-0 pe terenul lui Rayo Vallecano a fost încununată cu o paradă de senzație reușită de portarul bascilor, Gorka Iraizoz.

Hat-trick-ul perfect reușit de Aritz Aduriz nu a fost singura performanță lăudabilă a lui Bilbao duminică seară.

În prelungiri, scorul era deja stabilit și a fost securizat de goalkeeper-ul bascilor. În minutul 90+1, la ultima fază de poartă, Javi Guerra a primit o centrare de pe stânga, din partea lui Bebe, dar lovitura sa de cap din 3 metri a fost scoasă cu un reflex de Iraizoz (34 de ani).

4 milioane de euro a plătit Athletic Bilbao pentru transferul lui Gorka Iraizoz de la Espanyol Barcelona, în vara lui 2007.