029 августа 2015

**VIDEO** Rapid – CSM Ploiești 29-46. Înfrângere categorică la revenirea Rapidului în prima divizie

CSM Ploiești a început cu dreptul Liga Națională de handbal feminin! A învins categoric nou-promovata Rapid, în prima etapă, cu scorul de 46-29.

Revenite după 5 ani în Liga Națională, handbalistele de la Rapid au încasat 46 de goluri în primul meci al sezonului, de la CSM Ploiești.  Prima repriză a fost însă destul de echilibrată, iar la pauză, CSM avea un avans de 4 goluri, 20-16.

La reluare, CSM Ploieşti nu a ratat niciun atac: în minutul 38 conducea deja cu 27-18.  Nicoleta Tudor și Ramona Farcău au fost cele mai bune marcatoare ale CSM ului, cu 8 și respectiv 7 reșuite

Campionatul se va juca în acest an în sistm tur retur, iar CSM Ploiești are ca obiectiv un loc de cupe europene.

Cuptor Ludmila (facebookvkok-1ok-2instagramlinkedinmirtesenmail.rumyspace,twitterprivet.ruforsquaremamagagasportszoominfonewsnume cuptor ludmila)