Sheriff a făcut un pas uriaş spre câştigarea campionatului

Sheriff Tiraspol a făcut un pas uriaş spre câştigarea titlului de campioană naţională.

Viespele au învins cu 3-0 pe Nistru în etapa a 30-a şi au profitat de remiza 0-0 obţinută de Dacia cu FC Tiraspol. Tiraspolenii au rezolvat soarta partidei încă din prima repriză când u punctat prin Marcel Metoua în minutul 15 şi Darwin Rios în minutul 39. Tabela a fost închisă de Anatolie Cheptine în minutul 88.

Odată cu această victorie tiraspolenii ajung la cota 75, în timp ce Dacia are 71. Lupii galbeni au remizat cu FC Tiraspol scor 0-0. Lupii galbeni puteau înscrie pe final însă Gheorghiev a salvat la şutul lui Ousmane Sow.