Lexmax lider în Divizia Naţională de futsal

Ieri, în Divizia Naţională de futsal, Lexmax a câştigat cu 3-1 în faţa celor de la Atletico, menţinându-şi astfel poziţia de lider în clasament.

Tarsus a urcat pe locul secund, după victoria din derby-ul rundei, 4-0 contra celor de la JLC. La Tiraspol, localnicii de la Socol PGU au pierdut cu 4-3 în faţa celor de la El Passo.

Lexmax are 13 puncte, urmată de Tarsus şi JLC cu câte 10. El Passo şi Atletico au câte 4 puncte, iar Socol PGU e pe ultima poziţie, cu un punct. În campionatul de copii, Lexmax a dispus cu 7-0 de Atletico, iar JLC a câştigat cu 4-0 în faţa schimbului de mâine de la Tarsus. Socol Tiraspol a pierdut meciul cu El Passo, scor 4-0.

Ierarhia seniorilor se respectă şi la competiţia copiilor, Lexmax având 15 puncte.