**VIDEO** Torje, co-autor la golul egalizator al lui Konyaspor în remiza, 1-1, cu Rizespor

Gabriel Torje a evoluat în ultimele treizeci de minute ale partidei Rizespor-Konyaspor, intrând în minutul 62, la oaspeți, în locul lui Camdali. În acel moment era 1-0 pentru Rizespor, care deschisese scorul în minutul 10, prin Kadah.

Românul a fost co-autor la golul egalizator al lui Djalma. Gabriel Torje a primit o minge în careu, de unde a șutat, cu sete, în transversală! Mingea a revenit înapoi, la atacantul angolez, care nu a iertat, stabilind scorul final al meciului, 1-1.

Konyaspor a reușit astfel primul punct în campionatul Turciei, după trei înfrângeri consecutive. Echipa lui Torje și Marica este pe locul 12 în Turcia, după 16 jocuri, cu 17 puncte.