Nice-Nantes 2-2. Meciul a fost întrerupt după pauză din cauza ploii!

03 октября 2015

**Nice-Nantes 2-2.** Meciul a fost întrerupt după pauză din cauza ploii!

Nice și Nantes au oferit spectacol timp de o repriză. În etapa a noua din Ligue 1, după care partida a fost întreruptă din cauza ploii. Iloki a deschis scorul pentru oaspeți, după ce mingea a ricoșat norocos la mijlocașul lui Nantes (7). Avantajul canarilor n-a ținut decât un sfert de oră: Valere Germain a restabilit egalitatea din centrarea lui Pied (21) și tot el a adus-o pe Nice în avantaj cu execuţie superbă (38).

A fost al 6-lea gol reuşit de atacantul venit de la Monaco, care l-a egalat în clasamentul golgheterilor din Ligue 1 pe coechipierul său, Hatem Ben Arfa (38).

Bucuria gazdelor a ţinut doar două minute: Tomason a profitat de greşeala lui Hassen şi a împins mingea în poartă (40). La puţin timp de la reluare, arbitrul confruntării, Freddy Fautrel, a decis să întrerupă meciul din cauza ploii abundente. Partida se va relua din minutul 1, de la 0-0, la o dată ce va fi anunțată ulterior.

POSTPONED: #Nice and #Nantes may have to do it all again after torrential downpour. Was 2-2 early in 2nd half. pic.twitter.com/Ahdt0x41Zs

Il pleut. Un peu. #OGCNFCN pic.twitter.com/BCyvFpRsHZ

La rencontre est toujours interrompue. L'arbitre a 45 minutes pour décider si le match reprend ou pas #OGCNFCN pic.twitter.com/vb6Po6pzbV

ECHIPELE

Nice: Hassen - Pied, Bodmer, Boscagli, Ricardo Pereira - Koziello, Mendy, Seri - Germain, Wallyson (Mallmann, 42), Ben Arfa
Antrenor: Claude Puel

Nantes: Riou - Sabaly, Djidji, Vizcarrondo, Dubois - Iloki, Rongier, Birama Toure, Thomasson - Bedoya, Sighorsson
Antrenor: Michel Der Zakarian