Keylor Navas a salvat remiza pentru Real, la ultima fază a meciului cu Valencia

**VIDEO** Keylor Navas a salvat remiza pentru Real, la ultima fază a meciului cu ValenciaVIDEO Valencia – Real 2-2. Vicecampioana Spaniei a condus de două ori pe Mestalla, dar a fost egalată de fiecare dată, iar la ultima fază remiza a fost salvată de Keylor Navas. Portarul costarican a avut o intervenție fantastică într-un duel unu la unu.

În minutul 90+3 al disputei de pe Mestalla, după ce Ronaldo și Bale n-au reușit să trimită mingea în plasă, Valencia a plecat pe contraatac și Paco Alcacer l-a lăsat singur cu Navas pe Negredo. Portarul Realului a ieșit însă perfect în fața atacantului gazdelor și a blocat șutul acestuia, salvând astfel egalul echipei sale.

Real evolua în zece din minutul 68, când Kovacic a văzut direct cartonașul roșu după o intrare dură asupra lui Joao Cancelo.