**VIDEO** Coșmarul lui City. Doumbia a înscris a doua oară o ”dublă” pe Etihad, tot pe 5 noiembrie

Ivorianul Seydou Doumbia a marcat de două ori în meciul Manchester City-CSKA Moscova, de miercuri, 5 noiembrie, în minutele 2 și 34, ajutându-și echipa să intre la cabine, la pauză, în avantaj: 2-1.

Atacantul de 26 de ani al moscoviților nu este la prima reușită de acest gen, însă. În urmă cu exact un an, pe aceeași dată, 5 noiembrie, în același meci, Manchester City-CSKA Moscova, din grupele UCL, Doumbia înscria tot de două ori pe Etihad Stadium! Atunci, însă, o făcuse în minutele 45+1 și 71, din penalty.

În urmă cu un an, însă, City s-a impus cu 5-2, după ce Aguero reușise o ”dublă”, iar Alvaro Negredo marcase un hattrick!

Doumbia a devenit, de astăzi, fotbalistul care a marcat cele mai multe goluri contra lui Manchester City în UEFA Champions League: 4. Pe locul doi sunt la egalitate Edinson Cavani (3) și Siem de Jong (3).