Ionela Cozma a bifat al 5-lea titlu la Campionatele Naționale de înot

**VIDEO** Ionela Cozma a bifat al 5-lea titlu la Campionatele Naționale de înot

Ionela Cozma face legea la Campionatele Naţionale de înot de la Bucureşti! ÎN DIRECT la Digi Sport 2, dinamovista a terminat pe primul loc în proba de 50 metri fluture şi a ajuns la al 5-lea titlu la această competiţie. Cozma nu vrea să se oprească aici. Duminică va concura în alte trei probe, ÎN DIRECT la Digi Sport 2, începând cu ora 17:00.

"Deocamdată sunt mulțumită. La un concurs național chiar nu am așteptări mai mari decât să câștig și să fiu la același nivel cu timpii", a declarat campioana.

La masculin, titlul i-a revenit lui Marius Radu. Favoritul probei, Alexandru Coci, care cucerise deja 5 medalii de aur în primele trei zile, a terminat al doilea.

"Vreau să-l felicit pe Radu Marius, pe campion, care s-a apropiat foarte mult de record și vreau să spun că locul 2 a fost obținut pe bune", a declarat Alexandru Coci.