Mavericks au ieşit din impas. Echipa din Dallas a pus capăt unei serii de 8 înfrângeri consecutive în NBA

sursa: thesmokingcuban.com
Meci dramatic în liga profesionistă nord-americană de baschet! Dallas Mavericks a învins acasă în prelungiri cu 86-75 echipa Milwaukee Bucks şi a întrerupt seria de 8 înfrângeri consecutive.
Oaspeţii au condus în prima jumătate a meciului, dar Mavericks a reuşit să echilibreze jocul. În ultimul sfert Milwaukee Bucks a ajuns din nou în avantaj, însă salvatorul formaţiei din Dallas a fost Harrison Barnes, care a egalat cu 13 secunde până la sfârşit şi a dus partida în prelungiri.
În prelungiri Dallas Mavericks s-au impus fără şanse cu 12-1. Barnes a fost omul meciului, reuşind 34 de puncte.
Într-un alt duel din NBA, Los Angeles Lakers a dispus cu 119-108 de Phoenix Suns.
Partida a fost umbrită de accidentarea lui Larry Nance de la Lakers, care s-a lovit cu capul de parchet după o ciocnire cu un adversar.
Potrivit presei din Statele Unite, el a fost suferit o comoţie cerebrală şi va lipsi în partida de miercuri cu Dallas Mavericks.