BC Mureș - SCMU Craiova 89 - 70. Victorie categorică pentru gazde

**VIDEO** BC Mureș - SCMU Craiova 89 - 70. Victorie categorică pentru gazde

BC Mureș a debutat cu o victorie în sferturile Cupei României la baschet masculin. ÎN DIRECT la Digi Sport, mureșenii s-au impus cu 89-70 în fața celor de la SCMU Craiova. Returul se va disputa joi, de la ora 17:15, și va fi de asemenea transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 3.

Victorie categorică pentru BC Mureș în primul meci cu SCMU Craiova din sferturile Cupei României. Polyak și Alhaji Mohammed au marcat 18 puncte în primele zece minute, iar BC Mureș conducea cu 24-19.

Oltenii s-au apropiat la cinci puncte pâna la pauză, 46-41, însă n-au reușit să țină pasul până la final. Gazdele au mai adunat 43 de puncte și s-au impus cu 89-70.

În Final Four-ul Cupei României s-au calificat deja U BT Cluj și CSMU Oradea, care au trecut de BCMU Pitești respectiv Steaua București.