Suedia - Rusia 1-1. Nordicii au salvat un punct fără Ibrahimovic

010 октября 2014

**Suedia - Rusia 1-1.** Nordicii au salvat un punct fără Ibrahimovic

ÎN DIRECT la Digi Sport 3, Suedia nu a reușit să se răzbune pe Rusia pentru eliminarea de la Campionatul European din 2008 și a rămas fără victorie în grupa G.

Cu Zlatan Ibrahimovic încă nerefăcut și lăsat pe bancă, nordicii au primit repede gol. În minutul 10, Kokorin a șutat plasat și a deschis scorul pe arena din Solna.

></p><p>Galben-albaștrii puteau da replica însă la scurt timp distanță. Gazdele au primit penalty, dar Larsson nu a putut să-l învingă pe Akinfeev. Jucătorii lui Capello au mai avut o șansă importantă până la pauză. Șutul lui Dzyuba a fost deviat însă în corner.</p><p>Gazdele au restabilit egalitatea după revenirea de la cabine. Centrarea lui Durmaz a fost reluată în poartă de <strong>Toivonen</strong>, jucătorul lui Rennes.</p><p>Rușii au fost la un pas să plece cu toate punctele acasă, însă <strong>Shatov</strong> a semnat o ratare rarisimă. Scăpat singur, mijlocașul celor de la Zenit l-a driblat pe Isaksson, dar a șutat slab și meciul s-a terminat indecis, 1-1.</p><p><strong>Suedia:</strong> Andreas Isaksson - Pierre Bengtsson, Andreas Granqvist, Mikael Antonsson, Martin Olsson - Sebastian Larsson, Kim Kallstrom (Pontus Wernbloom, 87'), Jimmy Durmaz - Nabil Bahoui (Alexander Kacaniklic, 79'), Ola Toivonen ( Johan Elmander, 57'), Erkan Zengin</p><p><strong>Antrenor:</strong> Erik Hamren</p><p><strong>Rusia:</strong> Igor Akinfeev - Igor Smolnikov, Vasiliy Berezutski, Sergei Ignashevich, Dmitri Kombarov (Vladimir Granat, 88') - Denis Glushakov, Viktor Faizulin (Alan Dzagoev, 87') - Alexander Samedov (15 Maxim Grigorjev, 73'), Oleg Shatov, Alexander Kokorin - Artiom Dziuba</p><p><strong>Antrenor:</strong> Fabio Capello</p>                    </div>