Alingsas - Kolding 19-23. Danezii sunt lideri în grupă, după a treia victorie

09 октября 2014

**VIDEO** Alingsas - Kolding 19-23. Danezii sunt lideri în grupă, după a treia victorie

Alingsas şi Kolding au făcut spectacol în derby-ul campioanelor Suediei şi Danemarcei din Champions League, transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 2.

Veniţi după eşecul la zece goluri diferenţă cu deţinătoarea trofeului, Flensburg, handbaliştii suedezi au avut iniţiativa în primele minute. O serie de patru goluri a dus-o pe Kolding în avantaj la pauză, scor 15-13.

Nici procentajul paradelor de 50 la sută reuşit de portarul lui Alingsos nu i-a oprit pe danezi. În final, Kolding s-a impus cu 23-19 şi are punctaj maxim în grupa B.

În următoarea etapă din Champions League, Kolding are programat pe teren propriu derby-ul cu Barcelona, în timp ce Alingsas joacă în deplasare cu polonezii de la Wisla Plock.