011 сентября 2014

**VIDEO** CSU Ploiești - Partizan 87-59. Victorie în fața unei foste câștigătoare a Euroligii

Câștigătoarea Euroligii din 1992, Partizan Belgrad, a fost adversara lui CSU Ploiesti într-un amical de lux disputat la Ploiești.

Campioana României s-a impus categoric în fața echipei antrenate de Dusko Vujosevic, scor 87-59. A fost o partidă de verificare pentru ploieșteni, care, pe 17 septembrie, joacă în optimile Cupei României cu SCM Craiova, în direct la DIGIsport 3.

Echipa lui Vladimir Arnautovic a început excelent confruntarea cu sârbii, iar la pauza mare, ploieștenii conduceau cu 48-25. Deși Partizan a dat semne că poate să revină în sfertul al treilea, pe care și l-a adjudecat cu 18-16, românii s-au impus în final cu 87-59.

Vladimir Arnautovic, antrenorul prahovenilor, a declarat: "Scorul nu prea era important, importantă era prezentarea echipei. Am fost și foarte motivați, pentru că Partizan e nume mare, așa că sunt foarte mulțumit cu apărarea!".