Irina Begu joacă la Moscova împotriva lui Vekic, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2 (19:00)

013 октября 2014

**Irina Begu joacă la Moscova** împotriva lui Vekic, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2 (19:00)

Tenisul feminin se întoarce pe canalele Digi Sport și pe site-ul digisport.ro. În această săptămână are loc turneul de la Moscova, câștigat anul trecut de Simona Halep.

Chiar dacă cea mai bună jucătoare din România nu s-a prezentat la startul ediției din acest an, pe tabloul principal din capitala Rusiei este prezentă Irina Camelia Begu.

Ocupanta locului 61 WTA va juca luni seara, în primul tur, împotriva croatei Donna Vekic. Partida va avea loc de la ora 19:00 și va fi transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 2 și pe site-ul digisport.ro

Begu a întâlnit-o pe Vekic o singură dată în carieră, iar partida a fost una cu noroc: a învins-o în finala de la Tahkent, din 2012, și a câștigat singurul trofeu de până acum în competițiile WTA de simplu.

Aflată în premieră pe tabloul principal de la Moscova, în cazul unei victorii în runda inaugurală, Begu o va întâlni în turul următor pe semifinalista de la US Open și în același timp favorita a doua a turneului din Rusia, pe Ekaterina Makarova.